Masalları daha derinlemesine incelemek, bir kızkardeşlik ağıyla birlikte kendi benliğinin derinlerine dalmak, detayları anlamak, farklı musibetleri erginlenme fırsatı olarak kullanmayı öğrenmek için uzun soluklu bir yolculuk teklifi bu. 7 hafta sürecek bu çalışmanın detayları yazının devamında.

La Loba, Mavi Sakal, Vasalisa, Ruh Derisi Fok Derisi, İskelet Kadın, Çirkin Ördek Yavrusu, Hilal Ayısı ve Elsiz Kız masallarını inceleyeceğiz.

Her birinde başka bir insanlık halini, her birinde kendimizin farklı bir kapısını açacağız ve öze inişin yollarını araştıracağız.

Tarihler:

17 Haziran.Çarşamba/ 21.00- 23.00 – La Loba ve Mavi Sakal: Kemiklere Şarkı Söylemeyi anlamak, Yok Edici ile Tanışmak

24.Haziran. Çarşamba/ 21.00 – 23.00 – Vasalisa: Sezgi ile temas etmek, Benlik Ormanına ilk giriş

1 Temmuz. Çarşamba/ 21.00- 23.00 – Ruh Derisi Fok Derisi: Hayatın ritmini, döngüleri anlamak.

8 Temmuz. Çarşamba/ 21.00- 23.00- İskelet Kadın: İkilikleri anlamak (Eril/ Dişil, Işık/Karanlık, Yaşam/Ölüm

15 Temmuz. Çarşamba/21.00-23.00 – Çirkin Ördek Yavrusu: Çocukluk Yaralarını Sarmak, Kabileni Aramaya Çıkmak

22 Temmuz. Çarşamba/ 21.00- 23.00 – Hilal Ayısı : Öfkeyi kullanmayı öğrenmek

9 Ağustos (PAZAR) 17.00 – 20.00- Elsiz Kız: Bir kadının hayatının tüm döngüleri

ÖNEMLİ BİLGİLER

7 haftalık bu çalışma masalların açtığı yoldan kendi içsel coğrafyamızı tanıyacağımız, farklı pratiklerler hayatı daha tam, bütün, tatmin ile yaşamayı araştıracağımız bir kolektif alandır.

Benim açtığım alanı her birimizin araştırmasıyla, dikkati ve niyetiyle birlikte tutacağımızı hatırlatmam yerinde olacaktır. Kontenjan sınırlıdır.

Masallar tek tek katılıma açık değil bu sefer lakin. Ben şu 4 masala katılacağım diyerek yarısına katılmak mümkün. Her bir modül için 70 lira katkı öneriyorum. Şu kadar verebilirim, diyorsanız başvuru mailinde belirtebilirsiniz.

Kurtlarlakosalim@gmail.com adresine “Derine Dalmak” başlıklı bir mail ile adınız, soyadınız, yaşınız ve çalışmaya katılmak ile ilgili niyetiniz/motivasyonunuzu yazan bir mail atın. Son kayıt tarihi 15 Haziran.

Benimle ilgili detaylı bilgi için HAKKIMDA sekmesine bakabilirsin.

sevgiler

damla

TÜM HAKLARI SAKLIDIR - Damla Çeliktaban