Bir sohbet (ses kaydı)


Doç. Dr. Ayten Zara benim için ilham veren insanlardan biri. Kurucusu olduğu World Human Relief isimi organizasyonla Anadolu’nun, Asya’nın ve Afrika’nın en ücra köşelerine okullar yapıyor; fakirliğe sürdürülebilir çözümler arıyor… Pandemi günlerinden birinde, çalışmalarını keyifle izlediğim bu hoca ile keyifli bir sohbet yaptık… Zoom kaydını şuraya ekliyorum.

Sohbetin içinde travma döngüsünden, barış derslerinin gerekliliğine, insanın mana arayışından, varoluşun çeşitliliğine türlü konulardan sektik… İzlenecek bir şey yok benim çok mimikli suratım hariç 🙂 Açın bir kenarda dursun, dinleyin 🙂

Damla Çeliktaban

Yazar: Damla Çeliktaban

Sayısız kitap okudum, az buçuk gezdim. anne olduktan sonra oğlumu büyütürken kendimi de büyütmem gerektiğini idrak ettim. Türlü arayış yollarına düştüm, türlü hocalarla çalıştım. Clarissa P. Estes ile tanışıp, çalıştıktan sonra masalları, ruhsal harita olarak kullanmayı öğrendim; masal çemberleri kurarak çoğunlukla kadınlarla, nadiren de olsa erkekler ile “Kurtlarla Koşan Kadınlar” masalları çalıştım. Varlıklararasılığa, yeni hikayeye, Bir’lik bilincine, yaşamın her unsurunun Ruh’lu olduğuna inandım.
TÜM HAKLARI SAKLIDIR - Damla Çeliktaban