Eylül 2021- Kurtlarla Koşan Kadınlar İçsel Çalışma Grubu


2 seneden fazladır, yüzlerce kadınla Kurtlarla Koşan Kadınlar masallarıyla çalışarak kendi iç dünyamızın keşfine çıkıyoruz. Clarissa P. Estes’in kendinden aldığım eğitimin bana açtığı kapıdan güzel kadınlarla geçmenin haklı onuru ve keyfi içindeyim…

İşte bu sene Masallarla Derine Yolculuğu’na 22 Eylül’de başlamaya niyet ettim.

Gündüz ve akşam grupları olacak. Her grup en fazla 30 kişiden oluşacak.

Akşam grupları – Çarşamba

22 Eylül/ 29 Eylül/ 13 Ekim/ 20 Ekim/27 Ekim/3 Kasım/10.Kasım/17.Kasım çarşamba akşamları saat 20.30-22.30

Gündüz grubu ise – Perşembe

23 Eylül/ 30 Eylül/ 14 Ekim /20 Ekim (çarşamba)/ 28 Ekim/ 4.Kasım/11.Kasım/18.Kasım saat 13.30 ile 15.30 arasında gerçekleşecek

Tarihlerde hayatın ve bedenin şartlarına bağlı olarak ertelemeler söz konusu olabilir, böyle durumlarda prensip olarak bir hafta sonraki aynı güne ertelenecek buluşmalar.

Masallar:

La Loba / Kemiklere Şarkı Söylemek

Mavi Sakal / Yokedici ile tanışmak

Vasalisa/ Sezgi ile ilişki kurmak

Çirkin Ördek Yavrusu/ Kendin gibi olanları bulmak

Kırmızı Pabuçlar/ Ruh Açlığı (Neden ve Sonuçları)

İskelet Kadın/ Yaşamın iki yüzü

Ruh Derisi Fok Derisi *2 (masalın iki farklı versiyonu 2 atölyede konuşulacak)

şeklinde planlıyorum… Akışta değişiklikler olabilir. (Varoluş hareket seviyor ve zihnimizle yaptığımız planları ters yüz edebilme becerimizle bizi sınıyor… Benimle içsel bir alanda olmak, belirsizliğin içinde akmayı deneyimlemeye çalışan bir kul olduğum için doğal olarak bu çalışmayı alanda karşınıza çıkarıyor. Bir arada oluşumuzun bir boyutu da bu çalışmadan oluşuyor.)

Ortalama 2 saat süren buluşmalar, meditasyon, masal ve analizi, paylaşım alanından oluşacak. Ana tema Kurtlarla Koşan Kadınlar masalları olacak ve fakat mitolojik hikayeler, farklı Jungcu analistler, masalların açtığı konularla ilgili diğer alanlardan kaynaklar ile beslenecek.

Peki masal bizim kendimizi anlamamıza hayatı daha hakiki bir yerden yaşamamıza nasıl yardımcı oluyor:

Masalların Jungien bakış ile incelenmesi, bir kadının kendi iç dünyasını anlamasının, engellerini, potansiyelini keşfetmesinin, karanlık yanıyla karşılaşmasının ve tatminkar bir hayat yaşamasının, içindeki canlılığı fark etmesinin, kuvvetlendirmesinin şahane bir yolu. 

Masalın içindeki her bir karakterle benliğimizin farklı bir boyutunu öğreniyoruz. Bu yolu yürüdüğümüz kadınlarla oluşturacağımız alan da cabası.

8 buluşma 900 lira. İki taksitte ödemek isteyenler için ise 500 *2 TL

Kasım’da başlayıp Aralık sonuna kadar devam edecek masalların devamına da katılmak isterseniz toplam 1500 lira yeterli.

İki grup ayrı ayrı: 900 + 840 = 1740 lira olacak.

masalların devamını çalışacağımız bir sonraki grupla ilgili bilgi de şurada:

Eğer bu yazdıklarım ilginizi çekiyorsa katılım için bu yola çıkmaktaki niyetinizi, mail adresim: damla@damlache.com a yazın.

Bu çalışma şifalı nitelikler taşısa da bir eğitim ya da grup terapisi değil. Kolektif alanın iyileştiriciliği, sanatın ve edebiyatın cazibesi, kızkardeşliğin güvenli alanı ve masalların hayatı aydınlatan katmanlarına keyifli bir yolculuktan öte vaatler içermez.

Aşk ile

Benimle ilgili detaylı bilgiyi merak ediyorsanız HAKKIMDA sekmesi bunun için var.

Damla Çeliktaban

Yazar: Damla Çeliktaban

Sayısız kitap okudum, az buçuk gezdim. anne olduktan sonra oğlumu büyütürken kendimi de büyütmem gerektiğini idrak ettim. Türlü arayış yollarına düştüm, türlü hocalarla çalıştım. Clarissa P. Estes ile tanışıp, çalıştıktan sonra masalları, ruhsal harita olarak kullanmayı öğrendim; masal çemberleri kurarak çoğunlukla kadınlarla, nadiren de olsa erkekler ile “Kurtlarla Koşan Kadınlar” masalları çalıştım. Varlıklararasılığa, yeni hikayeye, Bir’lik bilincine, yaşamın her unsurunun Ruh’lu olduğuna inandım.
TÜM HAKLARI SAKLIDIR - Damla Çeliktaban