Kurtlarla Koşan Kadınlar Masalları devam/ Kasım 2021


İlk 7 masalı Kasım ortasında bitirdikten sonra diğer masallara sıra gelecek.

İlk 7 masalın çalışmasıyla ilgili detaylı bilgi şurada: https://damlache.com/yazilar/eylul-2021-kurtlarla-kosan-kadinlar-icsel-calisma-grubu/

Çarşamba akşamları ve perşembe öğleden sonraları Zoom üzerinden buluşarak devam edeceğiz masallara.

Tarihler şöyle:

Akşam grubu: – Çarşamba

18.Kasım/ 24. Kasım/ 1.Aralık/ 29.Aralık/ 5.Ocak/ 12.Ocak

saat: 20.30

Gündüz grubu: – Perşembe

18.Kasım/ 25.Kasım/ 2.Aralık/ 30.Aralık/6.Ocak/ 13.Ocak

Neşeli Beden

La Llrona

Kibritçi Kız

Hilal Ayısı

Elsiz Kız 1/2

Buluşmalar, meditasyon, masal ve analizi, bunları hayata geçirmeye yardımcı çember pratikleri ve paylaşım alanından oluşacak. Her buluşma ortalama 2 saat sürüyor. Ana tema Kurtlarla Koşan Kadınlar masalları olacak ve fakat mitolojik hikayeler, farklı Jungcu analistler, masalların açtığı konularla ilgili diğer alanlardan kaynaklar ile beslenecek.

Peki masal bizim kendimizi anlamamıza hayatı daha hakiki bir yerden yaşamamıza nasıl yardımcı oluyor: 

Masallar, bir kadının kendi iç dünyasını anlamasının, engellerini, potansiyelini keşfetmesinin, karanlık yanıyla karşılaşmasının ve tatminkar bir hayat yaşamasının, içindeki canlılığı fark etmesinin, kuvvetlendirmesinin şahane bir yolu. Jungien Bakış açısıyla incelenen masallar bize iç dünyamızın farklı farklı yönlerini öğretiyor. Masalın içindeki her bir karakterle benliğimizin farklı bir boyutunu öğreniyoruz. Özellikle de kendi Öz’ünü merak eden, onu güçlendirmek isteyen, hayattaki amacını bulmak, zorluklardan güçlenerek çıkmak isteyenler için şahane reçeteler sunuyor. 

6 buluşma 800 lira. İki taksitte ödemek isteyenler için ise 450 *2 TL 

Eğer bu yazdıklarım ilginizi çekiyorsa katılım için bu yola çıkmaktaki niyetinizi, mail adresim: damla@damlache.com a yazın. 

Bu çalışma şifalı nitelikler taşısa da bir eğitim ya da grup terapisi değil. Kurtlarla Koşan Kadınlar masalları rehberliğinde, kolektif alanın iyileştiriciliği, sanatın ve edebiyatın cazibesi, kızkardeşliğin güvenli alanı ve masalların hayatı aydınlatan katmanlarına keyifli bir yolculuktan öte vaatler içermez. 

Aşk ile

Damla Çeliktaban

Yazar: Damla Çeliktaban

Sayısız kitap okudum, az buçuk gezdim. anne olduktan sonra oğlumu büyütürken kendimi de büyütmem gerektiğini idrak ettim. Türlü arayış yollarına düştüm, türlü hocalarla çalıştım. Clarissa P. Estes ile tanışıp, çalıştıktan sonra masalları, ruhsal harita olarak kullanmayı öğrendim; masal çemberleri kurarak çoğunlukla kadınlarla, nadiren de olsa erkekler ile “Kurtlarla Koşan Kadınlar” masalları çalıştım. Varlıklararasılığa, yeni hikayeye, Bir’lik bilincine, yaşamın her unsurunun Ruh’lu olduğuna inandım.
TÜM HAKLARI SAKLIDIR - Damla Çeliktaban