Masal Kapısından İçeri


Kalbe kuvvet masallar; çünkü hayat bizi belirsizliğin içinde ne kadar sağlam durabileceğimizle sınayacak her daim.

Eylül, Ekim, Kasım, Aralık aylarında ayda 2 kere salı akşamları buluşarak toplamda 8 ana masalı inceleyeceğimiz bir grup çalışmasına alan açıyorum.

İşimiz masalların açtığı yoldan kendi içsel coğrafyamızı tanımak. Farklı pratiklerle hayatı daha tam, tatmin ile yaşamayı araştıracağımız bir kolektif alan olacak bu. Meditasyon ve anda bulunma pratikleri, çember adabı her buluşmanın olmazsa olmazı.

Ana tema Kurtlarla Koşan Kadınlar masalları olacak ve fakat mitolojik hikayeler, farklı Jungcu analistler, masalların açtığı konularla ilgili diğer alanlardan kaynaklar ile beslenecek.

Takvim Şöyle:

15. Eylül. Salı /21.00- 23.00 – Vahşi Kadın ile tanışmak: Kemiklere Şarkı Söylemek

29.Eylül. Salı /21.00 – 23.00 – Yok ediciyi anlamak- Mavi Sakal

13. Ekim. Salı /21.00 Ruhsal Arayışa Girmek – Ormanın Cadısı

27. Ekim. Salı /21.00 Şuursuz bir anlaşma- Tuzakları Tanımak

İkinci Modül:

10. Kasım. Salı /21.00 Çocukluk yaralarını tanımak- Kabileni aramak

24.Kasım.Salı/ 21.00 Döngüleri Anlamak – Kaynağa Dönmek

8. Aralık. Salı / 21.00 İkilikler (Eril/ Dişil, Işık/Karanlık, Yaşam/Ölüm) 

20. Aralık. Pazar/ 17.00- 20.00 Bir kadının hayatının tüm döngüleri 

(Şu anda bilemeyeceğim nedenlerden ötürü masalı ya da tarihi değiştirme ihtimalim saklıdır… )

İki modül halinde kurguladığım, birbirini takip eden, üst üste kurulan içeriklerden oluşan 4 masallık iki modül halinde.

4 buluşmalık çalışma 400 lira. 8’ine birden katılmak isteyenler için ise 750 lira..

Tek buluşmaya katılmak isteyenler için önerdiğim katkı 100 lira.

Kalp çağrısı duyuyor ve fakat maddi olanaklarla ilgili sıkıntılı bir yerden bildiriyorsanız siz kendi bütçenize uygun olanı bana ifade edebilirsiniz.

Önemli not:

8 buluşmalık bu çalışma bir eğitim ya da grup terapisi değil. Masalın ruha faydasından, kolektif alanın iyileştiriciliğinden, sanatın ve edebiyatın cazibesinden, kızkardeşlerle bir aradalık keyfinden öte hiçbir vaat içermez. Masallar rehberliğinde hayatı daha tam, bütün, tatmin ile yaşamayı araştıracağımız bir kolektif çalışma bu.

KAYIT İÇİN:

Bana isim ve soyadınızı, yaşınızı ve çalışmaya katılmakla ilgili niyetinizi içeren bir mail yazın. adres: kurtlarlakosalim@gmail.com ve mümkünse turkarasan@gmail.com’a da cc’leyin ben kaçırırsam Türkan takip edecek.

Sonrasında kayıt sürecine girebiliriz.

Benimle ilgili detaylı bilgiyi merak ediyorsanız HAKKIMDA sekmesi bunun için var.

sevgiler 

damla

Damla Çeliktaban

Yazar: Damla Çeliktaban

Sayısız kitap okudum, az buçuk gezdim. anne olduktan sonra oğlumu büyütürken kendimi de büyütmem gerektiğini idrak ettim. Türlü arayış yollarına düştüm, türlü hocalarla çalıştım. Clarissa P. Estes ile tanışıp, çalıştıktan sonra masalları, ruhsal harita olarak kullanmayı öğrendim; masal çemberleri kurarak çoğunlukla kadınlarla, nadiren de olsa erkekler ile “Kurtlarla Koşan Kadınlar” masalları çalıştım. Varlıklararasılığa, yeni hikayeye, Bir’lik bilincine, yaşamın her unsurunun Ruh’lu olduğuna inandım.
TÜM HAKLARI SAKLIDIR - Damla Çeliktaban