Masal Terapi Tatili


Can Kadınlar,

22-26 Temmuz’da sizleri Hızır Kamp’ın ateş başında buluşmaya davet ediyoruz. Geçen sonbaharda sevgili Fatma Tosuntaş ile başlattığımız Masal Terapi İnzivası/ Ormana Davet etkinliklerine bir yenisini eklemeye karar verdik.

Bu seferki çalışmamızın teması İçsel Denge: İkilikleri Kapsayabilmek.

Bu konu başlığı altında Eril ve Dişil yönlerimizle ile çalışacağız. Bağlılık ve Yas, Gülmek ve Ağlamak, Bilinç ve Bilinçdışı, Yapmak ve Olmak, Ying ve Yang, Ruh ve Madde, Yaşam ve Ölüm konuları da bu çalışmanın kapsamında doğal olarak yer alıyor.

Kurtlarla Koşan Kadınlar masallarının rehberliğinde, meditasyon, anda olma pratikleri, somatik egzersizler, grup çalışmaları, çember pratikleri ve pişe dizimi tekniklerini kullanacağız.

Masalların doğası gereği içsel bilgeliğimizle temas etmek, zorluklardan güçlenerek çıkmak, kendine annelik etmek, döngülerle uyumlanmak konularını da ele alacağız.

22 Temmuz akşamı ateş başında masal ve çember ile başlayacağız. Sabahları yoga ve meditasyonla güne hazırlanıp, ormanın ve buz gibi suyun keyfini çıkaracak, gün içinde Fatma’nın bize hazırladığı ruhsal çalışmalar ile masalın öğretisini hayata geçirmeyi öğreneceğiz. Bacı çemberinin, Müslime Abla’nın şahane yemeklerinin ve doğa ananın kalbinde olmanın şifasını deneyimleyeceğiz.

Kampımız 26.Temmuz pazar günü kahvaltıdan sonra bitecek.

Fiziksel mesafe kurallarına uygun olabilmek adına sadece 15 katılımcı alabiliyoruz.

Ekim 2019 inzivası, akşam çemberi

Hızır Kamp’ın ulu ağaçları, serin deresi ve akşamları ateş başı bize evsahipliği yapacak. Konaklama ile ilgili tüm detayları şu linkte bulabilirsiniz: Konaklama

Ruhsal çalışmalar için 800 lira katkı öneriyoruz.

Detayları Türkan takip ediyor. Kayıt olmak için turkarasan@gmail.com adresine “Masal Tatili” başlığıyla isim, soyad, yaş ve çalışmaya katılmak ile ilgili niyetinizi/motivasyonunuzu yazan bir mail atmanızı rica ediyorum.

Ateş başında, nehir kıyısında, doğa anamızın kalbinde, kendi kalbimiz ile buluşmak üzere…

Aşk ile

Damla

Damla Çeliktaban

Yazar: Damla Çeliktaban

Sayısız kitap okudum, az buçuk gezdim. anne olduktan sonra oğlumu büyütürken kendimi de büyütmem gerektiğini idrak ettim. Türlü arayış yollarına düştüm, türlü hocalarla çalıştım. Clarissa P. Estes ile tanışıp, çalıştıktan sonra masalları, ruhsal harita olarak kullanmayı öğrendim; masal çemberleri kurarak çoğunlukla kadınlarla, nadiren de olsa erkekler ile “Kurtlarla Koşan Kadınlar” masalları çalıştım. Varlıklararasılığa, yeni hikayeye, Bir’lik bilincine, yaşamın her unsurunun Ruh’lu olduğuna inandım.
TÜM HAKLARI SAKLIDIR - Damla Çeliktaban