Masallarla Derine Dalmak


Masalları daha derinlemesine incelemek, bir kızkardeşlik ağıyla birlikte kendi benliğinin derinlerine dalmak, detayları anlamak, farklı musibetleri erginlenme fırsatı olarak kullanmayı öğrenmek için uzun soluklu bir yolculuk teklifi bu. Zoom üzerinden buluşmalarla 7 hafta sürecek çalışmanın detayları yazının devamında.

Kurtlarla Koşan Kadınlar Kitabı’ndan ve Estes’in sözlü kaynakları, başka kitaplar, biraz meditasyon teknikleri, çember paylaşımları, güzel müzik ve bazen şiir ile şekillenecek bir yol açmak istedim. “Masalı anlattım, gittim” yerine, “Masalla birlikte daha nerelere gidebiliriz?”, diye merak ettim. Bir kaç güzel kadından da, “Hadi süregiden bir çalışma yapalım daveti aldım.”

La Loba, Mavi Sakal, Vasalisa, Ruh Derisi Fok Derisi, İskelet Kadın, Çirkin Ördek Yavrusu, Hilal Ayısı ve Elsiz Kız masalları ile ruhsal topraklara çepeçevre bir keşif gezisi yapılabilir kolaylıkla…

Her biri başka bir insanlık hali, her birinde psişenin farklı bir kapısı, her biri Öz’e doğru yolda, bir arpa boyu mesafe… Zevkli hem de.

Önerdiğim tarihler şunlar:

17 Haziran.Çarşamba/ 21.00- 23.00 – La Loba: Kemiklere Şarkı Söylemek

24.Haziran. Çarşamba/ 21.00 – 23.00 – Mavi Sakal – Yok edici ile tanışmak

8. Temmuz. Çarşamba/ 21.00.23.00 – Vasalisa: Sezgi ile temas, Benlik Ormanına giriş

15. Temmuz. Çarşamba/ 21.00- 23.00 – Ruh Derisi Fok Derisi: Hayatın ritmini, döngüleri anlamak.

5. Ağustos Çarşamba/ 21.00- 23.00- İskelet Kadın: İkilikleri anlamak (Eril/ Dişil, Işık/Karanlık, Yaşam/Ölüm

12. Ağustos Çarşamba/ 21.00-23.00 – Çirkin Ördek Yavrusu: Çocukluk Yaralarını Sarmak, Kabileni Aramaya Çıkmak

23. Ağustos (PAZAR) 17.00 – 20.00- Elsiz Kız: Bir kadının hayatının tüm döngüleri

(Şu anda bilemeyeceğim nedenlerden ötürü masalı ya da tarihi değiştirme ihtimalim her daim var… )

Mühim detaylar

7 haftalık bu çalışma bir eğitim ya da grup terapisi değil kesinlikle. Masalın ruha faydasından, kolektif alanın iyileştiriciliğinden, sanatın ve edebiyatın cazibesinden, kızkardeşlerle bir aradalık keyfinden öte hiçbir davet içermez. Masallar rehberliğinde hayatı daha tam, bütün, tatmin ile yaşamayı araştıracağımız bir kolektif çalışma alanı.

Kontenjan sınırlı olacak.

Masalları bir bütün olarak ele almaya niyet ettiğim için tekli katılım bu sefer mümkün değil.

Çalışmaya kayıt katkı usulüyle. Her bir modül için 70 TL, 7 modül için 490 TL katkı öneriyorum. Sen kendi durumuna göre bir öneride bulunabilirsin.

Kayıt olmak için kurtlarlakosalim@gmail.com adresine “Derine Dalmak” başlığıyla isim, soyad, yaş ve çalışmaya katılmak ile ilgili niyetini/motivasyonunu yazan bir mail atmanı rica ediyorum.

Son kayıt tarihi 15 Haziran.

Benimle ilgili detaylı bilgi için HAKKIMDA sekmesine bakabilirsiniz.

sevgiler

damla

Damla Çeliktaban

Yazar: Damla Çeliktaban

Sayısız kitap okudum, az buçuk gezdim. anne olduktan sonra oğlumu büyütürken kendimi de büyütmem gerektiğini idrak ettim. Türlü arayış yollarına düştüm, türlü hocalarla çalıştım. Clarissa P. Estes ile tanışıp, çalıştıktan sonra masalları, ruhsal harita olarak kullanmayı öğrendim; masal çemberleri kurarak çoğunlukla kadınlarla, nadiren de olsa erkekler ile “Kurtlarla Koşan Kadınlar” masalları çalıştım. Varlıklararasılığa, yeni hikayeye, Bir’lik bilincine, yaşamın her unsurunun Ruh’lu olduğuna inandım.
TÜM HAKLARI SAKLIDIR - Damla Çeliktaban